Sticky

Andělské omalovánky lze zakoupit exkluzivně na mých stránkách zde. Andělské omalovánky jsou určeny pro holky a kluky a jejich hravé rodiče, ale také pro babičky a dědečky, kteří se rádi zabaví vybarvováním obrázků, které laskavou formou probouzejí fantazii, kreativitu a vzpomínky. Vybarvování a používání barev dle vlastní fantazie podněcuje myšlení, kreativitu, rozvíjí a trénuje jemnou motoriku, která je pro nás důležitá v každém věku. Děti vede a rozvíjí, dospělé uvolňuje a uklidňuje a dříve narozené vrací a podporuje k duševnímu mládí.

 

 

Divadelní MUZIKOpohádkový příběh ,,KAMARÁDI Z PASEKY” – Jiřina Balcarová Kislingerová ve spolupráci s Jindrou Bartošovou.

Interaktivní pohádka protkaná humorem, pohybem a hudbou, která s nadhledem přibližuje dětem důležité hodnoty života.

Divadelní představení na motivy stejnojmenné knihy, je zaměřené na důležitost přátelství a vzájemné pomoci. Během představení se citlivě dotkneme i problematiky vnímání rozdílnosti každého z nás. Víme, jak pro děti někdy může být těžké přijmout svůj vzrůst, velikost uší, barvu pleti, atd. S dětmi se zamyslíme nad tím, jak mohou reagovat v případě, že se jim někdo posmívá a jak si nebrat zbytečně některé věci tolik ke svému srdci. Pochopí, že je běžné dělat chyby, že to se někdy stane každému z nás a že i z takových chyb se dá poučit a být tak o něco moudřejší.

Hlavními postavami příběhu jsou moudrá, klidná, pečující a trochu nemotorná medvědice Květa a její vždy dobře naladěný rošťácký, ale dobrosrdečný myšák Pepíno, které děti provedou celým příběhem.

Jejich cesta je plná úsměvných situací, poučení, kdy interaktivně zapojujeme děti do děje a ony mají možnost některé dějové linky ovlivnit. Děti si společně se zvířecími kamarády zazpívají a pevně věříme, že si děti z příběhu odnesou některá poučení, zamyšlení a hlavně úsměv na tváři.

– období realizace: celoročně

– interaktivní pohádka s muzikofiletickými a artefiletickými prvky, s hudbou a špetkou pohybu

– děti v závěru programu dostanou omalovánky s medvědicí Květou a myšákem Pepínem

– pohádku realizujeme ve dvojici Jiřina a Jindra

V případě zájmu, abychom s pohádkou navštívili děti ve Vaší škole, školce, mě neváhejte kontaktovat.

 

Hravé divadelní představení interaktivní vánoční MUZIKOpohádky ,,O ZATOULANÝCH ROLNIČKÁCH”. Pohádka je určená pro děti mateřských školek a děti prvního stupně základních škol. Autorem příběhu a koledy ,,Zvoní, zvoní”, je má přítelkyně Jindra Bartošová, která zaštítila i celou hudební stránku představení.

Já jsem se postarala o výtvarné zpracování a zrod čertíků Bunyfáce a Félixe, víla Klementýnka patří mezi dříve narozené. Odkaz na koledu, která byla použita v projektu Flami.cz, je ke zhlédnutí zde.

Pohádku realizujeme ve dvojici Jindra a Jiřina se zdatnou pomocí víly Klementýnky a za veselého řádění čertíků Bunyfáce a Felixe.

Přicházíme dětem vyprávět příběh o vánočních nástrojích, které svými zvuky zdobí toto kouzelné období, o pomoci, přátelství. Víla Klementýnka se o nástroje pečlivě stará, aby nám ladně zněly do uší. Ale hlavně ví hodně věcí a to i takové, na které my lidé leckdy zapomínáme. Klementýnka vypráví, jak některé hudební nástroje znějí a co se ona dozví, o tom co se děje v našem člověčím světě, když se u ní doma rozezní například rolničky. A nebo jak můžeme my všichni tady na zemi, docílit společné harmonie nejen na Vánoce. V našem pohádkovém příběhu nemohou chybět i dva malí rozverní čertíci a samozřejmě i spousta dětských hrdinů, kteří nám pomohou dva malé neposedy přesvědčit o tom, co je správné a pomohou nám tak najít ztracené rolničky.

– období realizace: listopad, prosinec

– interaktivní pohádka s muzikofiletickými a artefiletickými prvky, s hudbou a tancem

– naučíme se s dětmi oblíbenou koledu Klementýnky

– trochu si společně zatančíme

– děti v závěru programu dostanou omalovánky s Klementýnkou včetně nové koledy

– pokud se nám s dětmi podaří získat nazpět ztracené rolničky, Klementýnka se vždy za pomoc umí odvděčit nějakou drobností

V případě zájmu, abychom s pohádkou navštívili děti ve Vaší škole, školce, mě neváhejte kontaktovat.

 

 

 

Koncem října Flami.cz rozjelo projekt ve spolupráci s Nadací Krása pomoci. Měly vzniknout panenky s příběhem, které měly putovat do domovů seniorů, jako pozdrav, radost a rozptýlení. Začali jsme společně s dalšími dobrovolníky šít látkové panenky. Musím podotknout, že můj šicí stroj se na takovou činnost tvářil veseleji,  než když na jaře měl šít roušky. Do projektu se zapojily mateřské školky, paní učitelky, rodiče a i moje bývalé kolegyně z prvního stupně základní školy se svými dětmi. Děti začaly panenky zdobit, oblékat a vdechovat jim život. Vznikaly naprosto krásné postavičky. Nebyla jediná, která by nás nerozesmála a musím říct, že jsem byla při focení figurek přistižena s takovým tím rozněžnělým úsměvem, který máte a ani si toho nejste vědomi.

V této chvíli mohu napsat, že svou babičku či dědečka si našlo přes 500 panenek!!! Všechny panenky jsme už předali a ony teď dělají radost, těm kteří to také tolik potřebují.

Jindra Bartošová složila písničku ,,Zvoní, zvoní” , kterou nazpíval úžasná Madlenka Bušo v nahrávacím studiu TdB Production s mistrem zvuku Thomasem de Balderem. Projekt figurek výtvarně zaštítila Linda Řeháková.  Jindra za Flami.cz, za děti ze školek, škol a za nás, co jsme tím nějakou dobu žili, vytvořila videoklip, který vznikl k tomuto projektu a jako PF se rozletěl do světa. K přehrání zde.

Až do letošních Vánoc 2020, jsem měla takovou tradici. Působila jsem několik let ve školství a s mými dvěma úžasnými kolegyněmi jsme společně s dětmi pravidelně pořádali Vánoční andělské trhy. Smyslem celé akce vždy bylo dobře se pobavit, připravit pro rodiče dětí příjemné překvapení, užít si předvánoční čas a trochu se zastavit a myslet i na ty, pro které není život vždy úplně jednoduchý. Proto jsme vždy s dětmi vytvářeli malý vánoční trh s našimi výrobky. Stalo se pravidlem, že součástí tohoto trhu se stala vždy aukce mých výrobků a obrazů. Téma bylo vždy jasné, andělské. Bylo fajn, že k této aukci se vždy svými výrobky připojili některé kolegyně, děti, rodiče. Z nemalých finančních částek, které se nám tak podařily dát dohromady, jsme vždy podstatnou část posílali na podporu nadace Dobrý anděl. Jsem ráda, že má paleta a štětce mohli být součástí takových akcí.

Když si uvědomujete, že vynakládat čas a trpělivost každého z nás, není vždy samozřejmostí, tak nemůžete jinak. To pak napečete perníky, zabalíte drobné balíčky a s Jindrou za Flami.cz vyrazíte s loutkami čertíků nadělovat pečovatelům do DC DARU na Veleslavíně.

Někdy se to už tak stává, že člověk dostane zajímavou informaci a když ji trochu nechá prohnat hlavou, tak nápad vzklíčí a krásně se rozroste. Tak se doslova do plného květu dostal i tento nápad a počin. Podařilo se mi zakoupit 100ks krásných chryzantém a společně s Flami. cz a Jindrou Bartošovou předat květenu na místa, kde potěšila oko i duši. Během dopoledne jsem naložila své auto do posledního volného místa voňavým nákladem a postupně jsme vykládali. Naše první místo byl Domov seniorů ve Vysočanech, druhá zastávka nás vedla na Veleslavín do DC DARU a poslední vykládka byla u domu sociálních služeb S.K. Neumanna.

Skvěle strávený čas.

Hurá. Nastala konečně možnost a mohli jsme společně s mou kamarádkou muzikoterapeutkou Jindrou Bartošovou navštívit seniory v jejich domově a uspořádat výtvarný program spojený s hudbou. Myslím, že si to všichni příjemně užili a každý si našel to své, v čem se cítil dobře. Pevně s Jindrou doufáme, že opět brzo nastanou chvíle, kdy budeme moci v tomto programu pokračovat.

 

Jasně, když už jedeme z kopce, tak ať se práší za kočárem! Další návštěva v domově seniorů v projektu ,,Radost” s Flami.cz. Přáníčka, kytičky, obrázky, písničky.

Další vývoj coronavirové  situace mě přirozeně vtáhl do spolupráce s neziskovou organizací Flami.cz. Společně s děvčaty jsme oslovovali naše přátele, děti, výtvarníky, dobré duše a podařilo se nám všem dát dohromady krásnou sbírku nádherných obrázků, vzkazů, které v projektu Radost putovali k seniorům do domovů důchodců, aby jim tam kouzlili úsměv na tváři. Vše mě tak pohltilo, že jsme nejen malovala přáníčka, ale já nezpěvák jsem se nechala přesvědčit svou kamarádkou, muzikoterapeutkou Jindro Bartošovou a spáchali  jsme pro seniory i ,,koncert za sklem”  a dopravili jsme tam i první várku obrázků od dětí a kytičky. Musím říct, že za ten fajn pocit, to opravdu potom stálo.