Sticky

Originálně s láskou mnou ručně malované porcelánové hrnky. Každý kus je originál, vzor i barvy jsou volené individuálně pro každý hrneček zvlášť. Hrnečky zdobím s radostí a pro radost druhých.

Mám velikou radost. Po delší době bylo opět možné navštívit osobně seniory v jejich domově a vrhnout se na společné výtvarné tvoření. Všichni si to užili a  soustředěně se pustili do malování rozkvetlých stromů. Byla to paráda!!!

Patřím mezi ženy, které rády dostávají květiny, neváhám a klidně si koupím kytičku jen tak sama. Ale co mi dělá opravdovou radost je, když můžu květiny někomu dávat. A tak výjimečný den, kdy se oslavují všechny maminky světa, je skvělou příležitostí. Podařilo se mi zajistit od AK Květiny Praha z Holešovické tržnice 80 ks nádherných tulipánů a tak jsem mohla jménem děvčat z Flami.cz předat ještě tentýž den v domově seniorů rozkvetlou nádheru. Květinová paní Andrejka nám vyšla ve všem vstříc a měla pro mě ráno připravené snad ty nejkrásnější tulipány, co kde vykvetli. Když jsem pak viděla fotografie, na kterých aktivizační pracovnice předávaly květiny a jakou radost to vykouzlilo na tvářích, tak opravdu si stojím za názorem, že je radost někomu květinu dát.

 

Můžu jen doporučit : https://www.facebook.com/kvetinyak.cz/

 

I letos se nám dvěma ,,bílým“ čarodějnicím podařilo uniknout od každoročních ohňů a důkazem toho je fakt, že jsme mohli zavítat do denního stacionáře DARU na Veleslavíně. Podařilo se nám zrealizovat pro děti a jejich skvělé pečovatele zábavné dopoledne, kde nechyběli i naši parťáci čertíci. Bunifác a Félix za oponou napovídali žákům při Čaromaturitě, my jako čarodějnice jsme vyzkoušely naše diváky ze všeobecných znalostí pohádkových písniček. Všichni jsme si společně zazpívali, zasmáli jsme se při pantomimě, nechyběly ani výkřiky údivu a radosti. Všichni naši maturující žáci složili zkoušku na krásnou jedničku. Předali jsme jim osvědčení o úspěšném absolvování Čaromaturity. Nejeden ošetřovatel měl tak radost, že má ve své sbírce další důležitý dokument, který si může založit do svého portfolia a rozšířit tak svůj životopis. Dětem jsme předali ještě talismany, v podobě moudrých soviček, které jsem vyčarovala ve své čarodějné domácí dílně.

Odměnou za naši návštěvu nám byly úsměvy, slova chvály a díků. Dostalo se nám i pozvání na pečené buřtíky. Počasí k nám bylo alespoň chvíli nakloněné a tak jsme mohli ještě společnými silami i pár písniček na zahradě pod krásně rozkvetlým stromem. Dopoledne se nám příjemně přehouplo do odpoledne a my dvě čarodějnice převlečené již do civilu, sedící v autě měly fakt dobrý pocit, že se nám opět podařilo rozdat trochu radosti.

Nespoutaný Fénix

Představuje sílu, odhodlání, nespoutanost

a odvahu překonat všechny překážky, umět se vzchopit a vydat se vstříc novým prožitkům života. Nebát se.

rok: 2021

rozměry plátna: 60 x 80 cm

šíře rámu: 4 cm

kombinovaná technika – akryl

cena: 8.500,- Kč  (PRODÁNO)

kontakty:

email: info@jirinabk.cz
email: objednavky@jirinabk.cz
facebook: https://www.facebook.com/jirinabk

Pro dobrou věc se vždycky čas najde. Tak i já jsem si našla čas na to, abych vyrobila velikonoční přání a napekla a ozdobila perníčky pro babičky a dědečky v domově seniorů. Podařilo se mi i sehnat pár vrbových proutků, aby si pánové mohli vyrobit svoje pomlázky. Moje kamarádka Jindra Bartošová dala dohromady obrázky a přáníčka od dětí a zapojila do pozdravu i ošetřovatele a děti z denního stacionáře Dar. Vše jsme pak předali skvělým aktivizačním dušičkám v DS. Vzhledem k opatření, která byla v té době platná jsme nemohli předat seniorům naše dárečky osobně, ale i tak nás velice potěšili fotografie, na kterých sestřičky předávaly klientům velikonoční nadílku. Jsem ráda, že se nám i po malých kapkách daří naplňovat ,,cesty k radosti“.

 

Opravdu se mi zalíbilo mít květin plné auto a tak stejně jako loni, jsme opět dali dohromady síly a finance společně s mou kamarádkou Jindrou a nakoupili jsme krásně kvetoucí kytičky. Rozvezli a předali jsme je do domova seniorů a do denního stacionáře na Veleslavíně. Je to pěkný pocit, když víte, že jste udělali takovou drobností někomu radost.

Ať je doba jaká chce, nic by nám nemělo bránit jít si dál za svými sny. V únoru jsme v nahrávacím studiu TdB Production Praha společně nahráli novou písničku k našemu divadelnímu představení Kamarádi z paseky. Autorkou písničky je Jindra Bartošová a o produkci se postaral Thomas de Balder. Do studia za námi dorazily v doprovodu svých skvělých rodičů tři úžasné děti. Tři zpěváčci díky kterým nám všem připadal svět hned o něco veselejší. Zavřete oči a nechte se unášet fantazií při poslechu krátkého úryvku hudební nahrávky v podání rozumné medvědice Květy, rozpustilého myšáka Pepína a dětí, kteří se vydávají na důležitou cestu.

Osoby a obsazení:

medvědice Květa – Jindra Bartošová

myšák Pepíno – Jiřina Balcarová Kislingerová

úžasné děti – Madlenka Bušo a dvojčata Hynek a Matěj

Poslechněte si ukázku:

Radost na křídlech motýlů- ANDĚLKA – 2020

rozměry:  50 x 70 cm

šířka rámu: 1,5 cm

kombinovaná technika – akryl

cena: 2800,- Kč

VĚNOVÁNO DO DOMOVA SENIORŮ VE VYSOČANECH

kontakty:

email: info@jirinabk.cz
email: objednavky@jirinabk.cz
facebook: https://www.facebook.com/jirinabk